Lista aktualności Lista aktualności

III Bieg Trzech Jezior przeszedł do historii

W niedzielę 19 lipca, w Ośrodku Przywodnym Nierzym odbył się III Bieg Trzech Jezior. Zawody przygotowane zostały przez Nadleśnictwo Kłodawa, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. oraz Miastem Gorzów Wlkp., przy wsparciu finansowym Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Imprezę zorganizowano w ramach akcji „Biegam bo lubię lasy”. Gośćmi specjalnymi zawodów był Pan Tomasz Kucharski - mistrz olimpijski w wioślarstwie z Sydney i Aten.

Zmagania rozpoczęto o godz. 9.00.  Na starcie stanęło 236 zawodników, wśród których nie zabrakło również leśników. Bieg zaliczał się do kategorii biegów indywidualnych na czas, co oznacza, że zawodnicy startowali pojedynczo, z chipem pomiarowym. Na trasie, wiodącej malowniczymi, leśnymi drogami wokół jezior: Nierzym, Jeż i Ostrowite zawodnicy mogli sprawdzić się w prawdziwych przełajach – były podbiegi, piaszczyste fragmenty oraz wystające korzenie. Organizatorzy postarali się jednak, aby trasa była jak najbezpieczniejsza i dobrze oznakowana. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Pan Rafał Misjan, drugie Michał Fedorczak,
a trzecie Tomasz Chawawko. Wśród Pań na pierwszej pozycji uplasowała się Pani Malwina Dymek, a za nią na mecie stawiły się kolejno: Pani Dominika Pilz-Jędrzejczyk
i Lucyna Poznańska. Wśród Pracowników Lasów Państwowych najlepszy okazał się Pan Leszek Stasik z Nadleśnictwa Babimost. Najszybszemu zawodnikowi przebiegnięcie 5340 m trasy zajęło 19,02 min. Po wręczeniu najlepszym biegaczom pucharów i nagród odbyło się losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich zawodników, którzy pokonali trasę.

Bieg Trzech Jezior to już impreza cykliczna. Organizatorem biegu, odbywającego się na trasie nieco ponad 5 km wokół jezior: Nierzym, Jeż i Ostrowite jest Nadleśnictwo Kłodawa. Partnerują nam Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp oraz miasto Gorzów Wielkopolski.

W biegach na dystansie 500 m (dzieci w wieku do 12 lat) udział wzięło 51 dzieci a w konkurencji 1000 m  (dzieci w wieku 12 – 15 lat) wystartowało 12 osób. Wszyscy, nawet najmłodsi uczestnicy pokonali trasę, za co na mecie czekały na nich medale. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody.

W czasie imprezy działało stanowisko edukacji leśnej, gdzie każda osoba mogła skonfrontować swoją wiedzę przyrodniczą w mini konkursach z nagrodami. Dodatkowo od godzin porannych na zawodników i osoby towarzyszące czekała ciepła zupa z bułką.  Był to czas na zregenerowanie sił po biegu, wymiany doświadczeń i wrażeń pomiędzy zawodnikami            .

Przychylne opinie zadowolonych biegaczy dotyczące organizacji zawodów oraz oznakowania i przebieg trasy były bardzo budujące dla organizatorów i na pewno  stanowią zachętę do organizacji kolejnych edycji zawodów.