Lista aktualności Lista aktualności

Noc Sów 2019

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Sów w Nadleśnictwie Kłodawa. Wydarzenie odbędzie się w KORSAKÓWCE przy siedzibie nadleśnictwa w dniu 23 marca (sobota)od godz. 17:45.

PROGRAM:

17.45 Rozpoczęcie spotkania

17.55 Prezentacja multimedialna: 

  • prezentacja gatunków sów występujących w Polsce;
  • biologia sów;
  • metody badań i ochrony sów;
  • sowy w legendach i kulturze;

18.45 Pokaz filmu  o  sowach „Sowy  Polski"  

19.25 Wycieczka terenowa - poszukiwanie i nasłuchiwanie sów

21.30 Wspólne ognisko w terenie

W tym roku w sali prelekcyjnej znów pojawią się żywe sowy. Tą wspaniałą atrakcję zapewni nam gość specjalny "Dzika Ostoja". Fudacja której celem jest ratowanie życia dzikich zwierząt, ich rehabilitacja i wypuszczanie ich do naturalnego środowiska. W ramach podziękowań za ich obecność na tegorocznej Nocy Sów organizujemy zbiórkę pokarmu dla zwierząt przebywających w ośrodku fundacji. Przysmaki które można przynosić to : surowe warzywa, zboża, płatki owsiane górskie.  

Uczestnikiem wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody.

Uczestnicy mogą zgłaszać się na wydarzenie poprzez:                                                 wypełniając formularz kontaktowy online na stronie Nocy Sów                                   - bezpośrednio pisząc wiadomość na adres k.grzeskowiak@szczecin.lasy.gov.pl            - lub dzwoniąc pod numerem:  507 111 443

Na zgłoszenia czekamy do 20 marca 2019 r.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wydarzenie jest nieodpłatne. Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu "Nocy Sów".

Pomysłodawcą i Koordynatorem Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.