Lista aktualności Lista aktualności

Sprzątanie Srebrnej

W środowe popołudnie 25 kwietnia PTTK, przedstawiciele Nadleśnictwa Kłodawa, wraz z mieszkańcami Gorzowa i Kłodawy ruszyli na wielkie sprzątanie Srebrnej. Srebrna to mała, ale bardzo urokliwa rzeczka, struga o długości 12,6 km. Płynie zalesioną doliną wyraźnie meandrując, kończy swój bieg wpływając do Kłodawki.

W akcji sprzątania terenu przy rzeczce Srebrna wzięło udział ponad 40 osób, wśród nich były również dzieci, które dzielnie pomagały. Przybyli zostali podzieleni na dwie grupy, otrzymali worki, rękawiczki i ruszyli sprzątać. Teren mimo pozorów był bardzo zaśmiecony i krył wiele różnych skarbów. Butelki, plastiki, folie, śmieci po remontach, ubrania, części karoserii czy opony. Łącznie zebrano jakieś trzy tony śmieci, które zostały wywiezione przez firmę Eneris zajmującą się odpadami komunalnymi. Po zakończeniu sprzątania na wszystkich czekał mały poczęstunek w postaci smażonej kiełbaski i gorącej herbatki. Wszystkim, którym środowisko nie jest obojętne bardzo dziękujemy.

Oceniając ogrom zebranych śmieci widzimy ciągłą potrzebę organizacji takich akcji, angażowania i uświadamiania coraz większej ilości osób, abyśmy wszyscy dbali o nasze środowisko i zmienili nastawienie do gospodarki odpadami.